مسجد شهید بهشتی ره

مسجدی که با دعای ندبه اش شناخته می شود.

شهرت برخی از مساجد ریشه در دلایل مختلفی مانند شهرت امام جماعت یا موقعیت مکانی آن دارد و در این میان، شهرت برخی از آن‌ها به دلیل فعالیت خاصی است که انجام می‌دهند، مسجد شهید بهشتی یکی از این مراکز است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن مقدسی حاجی آباد (معروف به حاج آقا مقدسی بیرجندی) در این باره به خبرنگار ما گفت که سالیان طولانی است به همت اعضای هیات امنا و پایگاه بسیج و برخی دیگر از فعالان مسجد شهید بهشتی، دعای ندبه با حضور و سخنرانی برخی از مبلغان نام آشنایی چون آیت الله کاظم صدیقی و حجج اسلام و المسلمین حسین انصاریان، مهدی ماندگاری، ریاضت، حسینی قمی؛ و مداحی جمعی از مشهور ترین ستایشگران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مانند مرتضی طاهری و میثم مطیعی، صبح های جمعه در این خانه خدا برگزار می شود.

به گفته امام جماعت مسجد شهید بهشتی، هر هفته جمعیتی بالغ بر هزار نفر و در برخی از مناسبت های دینی، بیش از هزار و ۲۰۰ نفر از مراسم پر فیض و معنوی دعای ندبه در مسجد شهید بهشتی بلوار نبرد بهره می برند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن مقدسی حاجی آباد حدود ۲۰ سال است مدیریت و امامت جماعت مسجد شهید بهشتی را برعهده دارد و حافظ کل قرآن کریم و خطیب و مبلغ مذهبی نیز است؛ حاج آقا مقدسی باوجود مشغله های فراوان، همه روزه در مسجد شهید بهشتی حاضر می شود و پیش و پس از اقامه نماز جماعت، در دفتر این مسجد، پاسخگوی مردم است و مشاوره های دینی ارائه می دهد.

این حافظ کل قرآن کریم معتقد است سواد مناسب، خوش رویی و حضور مستمر در مسجد از مهم ترین عوامل موفقیت یک امام جماعت است و من سعی کرده ام همیشه با مهربانی و روی باز، پذیرای مردم ویژه نسل جوان باشم.

سخن آخر اینکه، مسجد شهید بهشتی به دلیل حضور سبز و مهربانانه حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن مقدسی، برگزاری جذاب و متنوع مراسم معنوی دعای ندبه و وجود همدلی و یکرنگی میان دست اندرکاران مختلف آن، صاحب شهرتی ویژه در میان مساجد مرکز رسیدگی به امور مساجد ناحیه شهید محلاتی، شده است.